Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Prvorepublikový pobyt na Vysočině

Vydejte se s námi zpět do éry první republiky! Zavítejte do dob úslužných komorníků a pečlivých služebných. Vraťte se s námi do doby, kdy gentleman nebylo jen slovo! Malebný prvorepublikový hotýlek na Vysočině Vás okouzlí...


Prvorepublikový pobyt na Vysočině
Autor: Dokonalý zážitek s.r.o. | Datum: 17.5.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 2034x

Zveme Vás na prohlídku hotelu i útulných pokojů pojmenovaných po známých hercích a herečkách meziválečného období a doby protektorátu.

Prvorepublikové pokoje:

ADINA MANDLOVÁ

Nejluxusnější hotelový pokoj je pojmenován po "sex symbolu 30. let", hvězdě filmů Kristián nebo Noční motýl, herečce Adině Mandlové. Byla krásná, inteligentní, obdivovaná a její soukromý život byl mimořádně bouřlivý. Do roku 1939 si Adina zahrála ve 32 filmech převážně hlavní ženské role a během své filmové kariéry byla asi nejpopulárnější a nejobsazovanější herečkou. Mezi dodnes reprízované patří Děvčata nedejte se, Přítelkyně pana ministra, Mranost nade vše, U pokladny stál nebo již zmiňovaný Hotel Modrá hvězda a Kristián.

V apartmá Adina Mandlová se můžete ubytovat, pokud si zakoupíte pobytový balíček Luxusní prvorepublikový romantický víkendOLDŘICH NOVÝ

„Zavřete oči, odcházím!“ Vzpomínáte na nejznámější větu Oldřicha Nového z filmu Kristián. Oldřich Nový však nebyl jen elegantním světákem z prvorepublikových filmů, věnoval se také divadelnímu herectví a režii. Jako režisér uvedl v roce 1928 úplné nový ty představení - muzikál. Během války zazářil na filmovém plátně v jako advokát Karas ve filmu Dívka v modrém, Vladimír v Hotelu Modrá hvězda nebo bratr ztřeštěné Nataši Gollové v Eva tropí hlouposti.

V pokoji Oldřich Nový se můžete ubytovat, pokud si zakoupíte pobytový balíček Romance z filmu pro pamětníky

VLASTA BURIAN

Prožijte noc či víkend v pokoji pojmenovaném po Králi komiků Vlastovi Burianovi. Zavzpomínejte na jedinečnou osobnost českého filmu - herce, který se, díky své nespoutané živelnosti a potřebě být všude první, vypracoval mezi skutečné hvězdy stříbrného plátna a jehož filmy, i po téměř 100 letech, stále přitahují k televizním obrazovkám spousty diváku. Jen díky jeho neuvěřitelnému komediálnímu talentu nás nikdy nepřestanou bavit filmy Ducháček to zařídí, To neznáte Hadimršku, C. a k. polní maršálek, Anton Špelec, ostrostřelec nebo Přednosta stanice.

V pokoji Vlasta Burian se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

HANA VÍTOVÁ

Na počátku divadelní a filmové kariery této herečky stála dvojice Voskovec a Werich, kteří pro ni vymysleli pseudonym Hana Vítová. Herečka, které pocházela z rodiny operních pěvců, vynikala přirozenou krásou a také pěveckým talentem. Působila v Osvobozeném divadle a s Ljubou Hermanovou zpívala dnes již evergreen Život je jen náhoda ve filmu Peníze nebo život. Mezi její nejznámější filmy patří Pytlákova schovanka, Cech panen kutnohorských, Sextánka nebo Noční motýl.

V pokoji Hana Vítová se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

 

JAN WERICH

Jan Werich patří k našim nejznámějším a nejváženějším divadelním a filmovým legendám. V meziválečném období byli spolu s Jiřím Voskovcem hlavními postavami Osvobozeného divadla a doslova idoly tehdejší mládeže. Oba si zahráli i ve čtyřech filmech Pudr a benzín, Peníze nebo život, Hej rup a Svět patří nám. Před nastupujícím fašismem odešli do USA, po válce se jim však nepodařilo na meziválečné úspěch navázat. Komunistický režim Werichovi nepřál a tak se objevil jen v několika filmech, které se však staly nesmrtelnými, kdo by neznal komedii Císařův pekař pekařův císař, pohádku Byl jednou jeden král, animovaný film Stvoření světa nebo pana Violu ze seriálu Pan Tau.

V rytířském pokoji Jan Werich se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

 VĚRA FERBASOVÁ

Po absolvování obchodní akademie pracovala jako sekretářka v Divadle Vlasty Buriana, který však prohlásil, že je jí pro tuto práci škoda a okamžitě ji angažoval. Diváky si získala svou bezprostředností, smyslem pro humor a rozverností. V meziválečném období patřila Věra Ferbasová, představitelka uličnic a falešných kočiček, k nejoblíbenějším komediálním herečkám. Jejími filmovými partnery byla největší esa českého meziválečného plátna a zahrála si v kasovních trhácích jako Uličnice, Sextánka, Mravnost nade vše a řadě dalších.

V pokoji Věra Ferbasová se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:


LADISLAV PEŠEK

Nezapomenutelných představitel svérázných studentů Ády Čuřila z filmu Škola základ života nebo Vojtěcha Kulíka z Cesty do hlubin študákovy duše, řeč není o nikom jiném než Ladislavu Peškovi. I když byl především divadelním hercem, vytvořil na stovku nejrůznějších televizních a filmových rolí. Připomeňme například filmy Karel a já, Adéla ještě nevečeřela, Hotel Modrá hvězda nebo pohádky Zlatovláska, Obušku, z pytle ven!, Popelka a Hrátky s čertem.

V pokoji Ladislav Pešek se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

 

HUGO HAAS

Hugo Haas byl významným českým režisérem, filmovým a divadelním herecem. Jeho postavy v sobě kombinovaly mužský šarm s komediální polohou i přirozeným a civilním způsobem hraní, které překvapuje diváky dodnes. Za první republiky se proslavil hlavně svými filmovými rolemi: Děvčata, nedejte se!, Muži v offsidu, Dobrý voják Švejk, Madla z cihelny, Jedenácké přikázání, adaptaci Čapkovy Bílé nemoci v roce 1937 sám režíroval. V roce 1939 dostal z rasových důvodů výpověď a následně uprchl do Ameriky a podařilo se mu prosadit i v Hollywoodu. V roce 1943 Haas debutoval v americkém filmu. Ve Dnech slávy si zahrál po boku Gregoryho Pecka. Vyučoval na hollywoodské škole Actor´s Laboratory, kde byl jeho žákem Marlon Brando.

V pokoji Hugo Haas se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

NATAŠA GOLLOVÁ

Pamatujete si na ztřeštěnou Eva z filmu Eva tropí hlouposti. Díky tomuto snímku se Nataša Gollová stala jednou z nejoblíbenějších českých hereček a idolem mladých dívek. Film samotný je považován za první českou „crazy“ komedii a byl prý natočen za pouhých 14 dní. S Oldřichem Novým se, vedle tohoto snímku, setkala také ve filmech Hotel Modrá hvězda, Kristián nebo Roztomilý člověk. Nataša Gollová, která převzala pseudonym od svého dědečka Jaroslava Golla uznávaného českého historika, patřila mezi nejvzdělanější české meziváleční herečky, měla velký talent na cizí jazyky a studovala scénický tanec.

V pokoji Nataša Gollová se můžete ubytovat, pokud si zakoupíte pobytový balíček Romance z filmu pro pamětníky

 SVATOPLUK BENEŠ

Ríša z Pohádky máje nebo poručík Kala z Nočního motýla se krátce po absolvování konzervatoře stal představitelem romantických milovníku meziválečného filmu. Jeho filmovými partnerkami se záhy staly filmové hvězdy jako Marie Glázrová, Lída Baarová, Zorka Janů nebo Adina Mandlová. S Natašou Gollovou, partnerkou z filmu Pohádka máje, je pojilo celoživotní přátelství. Komediální talent prokázal zejména ve filmech Neviděli jste Bobíka? nebo v Hostinci "U kamenného stolu", kde se setkal s dlouholetým přítelem Rudolfem Hrušinských. Svůj herecký talent prokázal i v celé řadě poválečných filmů, roku 1997 byl vyznamenám Cenou Thálie za celoživotní dílo. Jeho poslední rolí byla role stařečka ve filmu Želary.

V pokoji Svatopluk Beneš se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků:

 LÍDA BAAROVÁ

Lída Baarová byla vyhledávanou představitelkou sličných dívek a mladých žen. Ve filmu se objevila poprvé v 17 letech, kdy si zvolila i pseudonym Baarová po příteli otce spisovatele J.Š.Baara. Ve 30. letech natáčela v hitlerovském Německu a bulvární tisk tvrdil, že je milenkou tehdejšího německého ministra propagandy Josepha Goebbelse. Jako slavná mezinárodní hvězda získala nabídku k natáčení v Hollywoodu, kterou však odmítla, což později pokládala za největší chybu svého života. Mezi její nejznámější filmy patří Dívka v modrém, německý snímek Barcarola, Lelíček ve službách Sherlocka Holmese, Panenství nebo Lidé na kře, po válce se objevila ve Felliniho filmu Darmošlapové.

V pokoji Lída Baarová se můžete ubytovat, pokud zakoupíte jeden z následujících pobytových balíčků: