Letěli jsme pivním balónem

8. 1. 2020 09:30

Nejkrásnější pohled na svět je z balónu a kdo nevěří, tak ještě neletěl. Představte si jak se vznášíte vysoko nad krajinou, prostě nádhera :-).

Letěli jsme pivním balónem

Pozvání na let balonem

Jednoho krásného dne jsme dostali nabídku vyzkoušet si let balónem, respektive jsme se účastnili zkušebního letu pivním speciálem. Pivní speciál je klasický horkovzdušný balón, je však unikátní svým tvarem pivního půllitru. Počasí nám přálo a my jsme poprvé v životě mohli letět balónem, ani nedokážu popsat, jak moc jsme se s manželkou na let těšili. Dorazili jsme na místo startu a čekali co bude následovat. Balón se zatím nerušeně válel na vozíku a čekal na rozbalení. Nutno říct, že malá nervozita byla, je to přeci něco nového, naše poprvé.

Rozbalení, plnění, stoupáme vzhůru

Rozbalujeme a rozprostíráme balón na trávě. Já držím jeden konec balónu a manželka druhý, zatímco pilot fouká vzduch do balónu. Ano i my jsem se účastnili na přípravách a všem to vřele doporučuji. Přichází závěrečná část přípravy, pilot zapálí hořák a začíná balón plnit horkým vzduchem. Trochu nám u toho bylo horko, ale držíme každý jeden konec, dokud se balón nezačne zvedat. Hotovo, personál drží lana a může se nastupovat.

Letíme balónem :-)

Je to tady, povel k nastoupení, skrze otvory v koši nastupujeme a těšíme se na samotný let. Personál pouští lana a za zvuku hořáku, stoupáme vzhůru. Nádhera, máváme a loučíme se s doprovodem. To ticho, ty pohledy, tohle se opravdu těžko popisuje. Letíme na krajinou, kterou dobře známe, ale z výšky to vypadá úplně jinak. Jsme ohromeni krásou krajiny, kterou jsme si mysleli, že dobře známe. Kocháme se výhledy do všech stran a na krajinu pod námi. Kéž by to nikdy neskončilo, hodina je skoro pryč a my se pomalu chystáme na přistání. Dostáváme instrukce, jak se chovat při přistání a jde se na to. Na místě je již doprovodné vozidlo, které s pilotem během letu komunikovalo s pilotem. Ani jsme se nenadáli a jsme na zemi, hladké přistání a máme to za sebou. 

Závěrený křest a jede se domů

Ještě než proběhl závěrečný balónářský křest, pomáháme balón umístit na vozík. Je neuvěřitelné, jak dokáže profesionální pilot balón ovládat. Koš jsme natlačili na vozík a během chvilky je vše zabalené. Klečíme na trávě a dostáváme naše balónařské jméno během závěrečného obřadu, který se nazývá balónářský křest. Přípitek a jedeme na místo startu, kde nás čeká naše auto. 

Závěrem mohu let balónem vřele doporučit, nejkrásnější pohled na svět, je jednoznačně z balónu. Podívejte se na naší nabídku a lokality pro let balónem.

Pošlete tip svým blízkým Sdílejte tip na dokonalý zážitek!