Bungee jumping

Bungee jumping je skok z výšky s přivázaným pružným lanem za kotníky. Skáčeme z mostu v Chomutově, televizní věže v Harrachově, nebo z jeřábu ve více lokalitách. Bungee jump můžete skočit sami, nebo v tandemu společně přivázáni na jednom laně. Nabízíme seskoky pouze od nejzkušenějších společností.

Co je to Bungee jumping?

Víte, jak údajně vznikl bungee jumping? Legenda vypráví o ženě, která se snažila uniknout před zlým manželem. Vyšplhala před ním na vysoký strom, kde si ke kotníkům uvázala liánu. Její manžel lezl za ní, ale dřív, než ji mohl chytit, tak se žena vrhla střemhlav dolů. Muž bez rozmýšlení skočil bez lana za ní, ale......😥

Muži pak začali skoky provozovat a udělali si z toho obřadní rituál, jestli to bylo z úcty k odvaze oné ženy, nebo aby jim už žádná další neutekla, to už se bohužel neví. Bungee jumping doporučujeme také jako adrenalinový dárek. Tak hola, hola, bungee jumping volá.

A jak bungee jumping probíhá?

Stačí se s poukazem v domluvený den dostavit na místo seskoku. Nejdříve si vás zváží na váze a domluví se s vámi na formě seskoku, dle toho se naplánuje samotný seskok a nastaví bungee lano. Máte možnost vybrat si z více variant seskoku.

Skok střemhlav je největší adrenalin, v tomto případě přivážou pružné lano za kotníky a vy skočíte šipkou přímo dolů. Další variantou je klasický skok po nohou, lano je opět přivázáno za vaše kotníky, ale nedíváte se dolů a to by mohlo být pro některé osoby snazší. A nakonec je tu tandemový seskok, neboli skok ve dvou na jednom laně.

Kde si můžete bungee jumping skočit?

Bungee jumping v Chomutově, seskok z nejvyššího mostu v ČR. Pokud chcete zažít největší adrenalin, tak je Chomutov ta správná volba. Výška seskoku je cca 60 metrů.

Všechny seskoky v nabídce od jediného provozovatele, který disponuje nejmodernějším vybavení a má v bungee jumpingu největší zkušenosti. V Chomutově můžete skočit i v tandemu.

Bungee jumping z televizní věže skokanských můstků v Harrachově, je tak trochu netradiční místem k seskoku a to je přidanou hodnotou k zážitku. Skáče se z výšky cca 35 metrů, opět můžete zvolit seskok v tandemu. Televizní věž rozhodčích se nachází přímo na skokanských můstcích, výhledy jsou odtud nádherné.

Bungee jumping z jeřábu, unikátní záležitost, která se koná zhruba 2x ročně v Olomouci, Praze, Brně a Ostravě. Skáče se z výšky 50 metrů, opět s možnost sólo skoku nebo v tandemu. Termíny jsou většinou během letních prázdnin.

Je seskok bezpečný?

Jelikož skáčeme pouze s jedinou společností, která je nejlepší v oboru a disponuje nejmodernějším vybavením pro seskoky, je seskok bezpečný. Provozovatel provádí přes 1 000 seskoků ročně, má letité zkušenosti a pravidelně provádí kontrolu vybavení. Bezpečněji jinde neskočíte.

Jak bungee jumping probíhá?

Je to jednoduché, stačí se dostavit na místo, stoupnout na váhu a pak už je vše na instruktorovi, tedy na vás je ještě ten poslední krok a to skočit. Instruktor vám uváže lano, vše důkladně překontroluje a pak už zazní čtyři kouzelná slůvka, 3, 2,1, jump :-) Stačí sebrat odvahu a skočit do prázdna, zažijete volný pád a následný krátky stav beztíže. Po skoku vás čeká euforie a pravděpodobně se vám v hlavě zrodí plán, skočit znovu.

Bungee jumping jako dárek

Bungee jump je velmi oblíbený jako dárek, ale než se rozhodnete, zda to někomu věnovat jako dárek, ujistěte se, že je zdravotně způsobilý. Seskok důrazně nedoporučujeme osobám s problém pohybového ústrojí, se zády a krční páteří. Lano je sice pružné, přesto dochází k velkému přetížení a náporu na celé tělo. Seskok je zakázaný pro ženy v jakémkoliv stádiu těhotenství.

Mějte na mysli, že bungee jumping je adrenalinový zážitek a vyžaduje pořádnou porci odvahy. Věnujte to tedy pouze osobě, u které předpokládáte, že to prostě dá. V opačném případě byste mohli příjemce dárku zbytečně vystavovat stresové situaci, naštěstí je tu možnost výměny zážitku zdarma. 

Bungee jumping se žádostí o ruku, hodně odvážné, netradiční a rozhodně nezapomenutelné, jestli tady neřekne ano... Tento skvělý adrenalinový zážitek je samozřejmě vhodný i jako svatební dar, dárek k narozeninám a k dalším příležitostem.

Víte jak vznikl bungee jumping?

Bungee jumping má údajně své kořeny ve staré legendě, která pochází z Pacifiku. Podle ní chtěla žena uniknout před zlým manželem. Vyšplhala na vysoký strom, kde si ke kotníkům uvázala liánu. Než jí manžel stačil chytit, vrhla se žena střemhlav dolů. Muž bez rozmýšlení skočil za ní, ale na rozdíl od ženy se zabil…

Muži pak začali skoky provozovat jako obřadní rituál, jestli to bylo z úcty k odvaze oné ženy, nebo aby jim už žádná další neutekla, to už se bohužel neví…. :). Později se tento adrenalinový zážitek dostal i do Evropy, ale samozřejmě v bezpečné podobě a liánu nahradilo pružné lano.

Nevíte si rady s výběrem dárku?

Zavolejte nám a my vám poradíme vhodné alternativy. Nebo věnujte univerzální poukaz.