Úniková hra

Naše únikové hry se hrají v týmu dvou a více osob. Cílem hry je uniknout z místnosti, vyřešit záhadu nebo plnit zadané úkoly. Nabízíme jednodušší únikové hry pro děti i náročnější pro dospělé. Úniková hra je týmová zábava ve vnitřním i venkovním prostředí.

Co je to úniková hra?

Úniková hra je forma týmové aktivity, která se odehrává ve vnitřním i venkovním prostředí. Úniková hra klade na hráče různé cíle, uniknout z místnosti, vyřešit záhadu nebo splnit zadané úkoly, které kladou na hráče různé požadavky k vyřešení nebo zdolání. Nejdůležitějším faktorem k úspěšnému absolvování únikové hry je vždy týmovost.

V týmu 2 a více osob se ocitnete v herním prostředí a pokusíte se v určeném limitu vyřešit záhadu nebo uniknout z místnosti. Únikové hry dále dělíme na vnitřní a venkovní, přitom venkovní se dále dělí na klasické a s mobilní aplikací. 

Pokud zvolíte únikovou hru s mobilem, má to jednu velkou výhodu, je jen na vás, kdy se rozhodnete za dobrodružstvím vyrazit. Stačí si jen stáhnout aplikaci a mít dostatečnou kapacitu baterky. S mobilem v ruce se procházíte danou trasou a řešíte různé hádanky a úkoly. Klasická venkovní úniková hra je příběh, který v reálném čase prožijete. Setkáváte se s dobovými postavami, které jsou nedílnou součástí příběhu. 

Jaké únikové hry nabízíme?

Nabízíme různé žánry, hororové, dětské, nebo třeba inspirované filmem. Základem únikové hry je uniknout z místnosti, nebo vyřešit záhadu. Nabízíme hry, kde se jedná pouze o to, dostat se ze zajetí, z vězení, nebo dokonce ze strašidelného domu. Smyslem prvních únikových her bylo dostat se ze zamčené místnosti ven. Řešení a tedy i záchrana byla přes různé zámky a kódy. To se postupem času změnilo, současné hry jsou mnohem sofistikovanější.

Můžete se stát detektivem ve hře Opus Magnum a pokusit se odkrýt odkaz významného prvorepublikového vědce, jehož objev by mohl obrátit svět vzhůru nohama? Skvělou rodinou zábavou je fantastický svět Wonderlandu, tento tajemný svět je vytvářený fantazií všech živých bytostí – dětmi, dospělými, ale třeba i zvířaty, zkrátka všemi, kteří mají představivost a dokážou snít. Na světě však už zůstalo jen několik málo portálů, kterými se můžete do tohoto tajemného světa dostat…

U fantazy světu zůstaneme a vydáme se rovnou na záchranu galaxie, řeč je samozřejmě o kultovním filmu Star Wars, kterým je úniková hra inspirována a již samotné kulisy vás dokonale vtáhnou do světa hvězdných válek.

Z trochu jiného soudku jsou hororové hry SAW, Dům duchů a hlavně Poltergeist. Zatím co první zmíněná je inspirována slavným hororem a spíše je zde kladen důraz na zábavu, u druhý dvou se budete vyloženě bát. Dokonce Poltergeist je považována za jednu z nejděsivějších únikových her v Evropě.

Skvělá úniková hra pro celou rodinu je Prison Island, nejedná se o klasický únik z místnosti, ale o plnění více úkolů různého zaměření, něco jako ve stylu Pevnosti Boyard. Zároveň se jedná o největší komplex místností, celkem zde najdete 30 místností, sami si můžete vybrat do jaké vstoupíte. Cílem je splnit v daném časovém limitu co nejvíce úkolů.

Nejen v Praze se nachází skvělé únikovky, dokonce jedna z nejlepších a nejoriginálnějších je v Tvrzi Malešov u Kutné hory. Hra inspirována počítačovou Kingdom Come. Jedná se o revoluční únikovou hru, která vás na 3 hodiny přenese do středověku. Budete řešit záhady, hádanky a prožívat tajemný příběh plný zvratů. To vše v unikátních prostorách středověké tvrze Malešov, obývané mnoha živými historickými postavami, bez jejichž pomoci se neobejdete.

Další netradiční úniková hra pro celou rodinu se nachází přímo v Moravském krasu, kde na vás čeká zcela jednoduchý úkol, dokážete uniknout z jeskyně? 

Baví vás pevnost Boyard? Přímo v Terezíně se nachází nejrozsáhlejší místnosti, kde budete plnit úkoly alá pevnost Boyard. Jedná se o velmi oblíbenou hru pro celou rodinu.

Kde si můžu únikovou hru zahrát?

Únikové hry jsou nabízeny po celé České republice, největší výběr únikových her najdete v Praze. Dalším městem s množstvím únikových her je Brno. Jednou z nejlépe hodnocených her v Brně je Steampunk laboratory s netradičními rébusy. V Českém Krumlově se dostanete do tajné alchymistické laboratoře, jedná se o původní sklepení, ze které se ho musíte dostat.

Víte, jak vznikla úniková hra?

Předchůdcem fenoménu únikových her jsou televizní pořady a počítačové hry. Nejznámějším předchůdcem únikových her je televizní soutěž Pevnost Boyard. Jednoduchý formát, vejdi do místnosti, vyřež úkol v časovém limitu a uteč. V roce 2007 vznikla v Japonsku první opravdová úniková místnost, Real Escape Game, poté začali vznikat stále sofistikovanější únikové místnosti..

Nevíte si rady s výběrem dárku?

Zavolejte nám a my vám poradíme vhodné alternativy. Nebo věnujte univerzální poukaz.