Letecký simulátor

Vyzkoušejte letecký simulátor dopravního letadla nebo bojové stíhačky. Reálné letecké simulátory s plně funkčními přístroji, které slouží také k výcviku a tréninku profesionálních pilotů. V naší nabídce najdete simulátory s propracovanou replikou kokpitů a dokonce i pohyblivý letecký trenažer letadla.

Co je to letecký simulátor?

Jedná se většinou o statický trenažer, který simuluje let letadlem nebo stíhačkou. Nejlepší letecké simulátory umí navodit pocit pohybu, zní to neuvěřitelně, ale tak to skutečně je. Špičkový simulátor musí mít plně funkční ovládání a tlačítka, aby přesně dokázal simulovat let. Většina simulátorů v dnešní době nabízím reálnou repliku kokpitu. V nabídce mám také plně pohyblivý simulátor letadla, který slouží k výcviku pilotů. Pro tento účel se využívá i letecký simulátor v Praze a v Brně, které patří k nejpropracovanějším leteckým simulátorům v Evropě. Mezi letecké simulátory řadíme i Větrný tunel v Praze, který simuluje stav beztíže, je to sice z jiného soudku, ale do této kategorie také patří.

Jaký letecký simulátor vybrat?

Záleží co od simulátoru očekáváte nebo komu ho chcete darovat. Pro děti od 8 let jsou vhodnější simulátory stíhaček a bojových letounů, které jsou zaměřeny na akci a mají jednodušší ovládání. Oproti tomu simulálory dopravních letadel jsou složitější na ovládání, ale v kokpitu je po celou dobu letecký instruktor, který vše vysvětlí a pomůže. Letecké trenažery velkých letadel jsou daleko lépe zpracované, můžete se podívat téměř kamkoliv po celém světě. Prostředí je samozřejmě realistické, na dálnici uvidíte auta, poznáte známé budovy atd. Vrcholem je letecký simulátor v Praze, který jako jediný nabízí repliku kokpitu až pro 10 osob, v tomto kokpitu lze dokonce simulovat požár na palubě!

Kde si mohu letecký simulátor vyzkoušet?

Simulátor Boeingu nabízíme v Praze, v Brně a v Hustopečích. Nejpropracovanější replika kokpitu je v Praze a poté v Brně. V Hustopečích je jeden z prvních simulátorů Boeingu a je to oproti novějším simulátorům trochu znát, nicméně se pořád jedná o velký zážitek.

Simulátorové centrum v Brně nabízí ještě dvě stíhačky. Novější simulátor stíhačky Hornet je s dokonale zpracovaným kokpitem a vysouvací kabinou!
Pokud byste si chtěli vyzkoušet raději stíhačku z 2. světové války, mám pro vás famózní simulátor Spitfiru, který najdete opět v Brně. Druhý simulátor z 2. světové války nabízíme v Praze, kde si můžete užít Messerschmitt.

V hlavní městě se nachází jediný plně funkční trenažer letadla dostupný pro veřejnost, více se přiblížit realitě už zkrátka nejde.

Nevíte si rady s výběrem dárku?

Zavolejte nám a my vám poradíme vhodné alternativy. Nebo věnujte univerzální poukaz.