Letecký simulátor

Nejreálnější letecký simulátor dopravního letadla nebo stíhačky v naší nabídce. Nabízíme neuvěřitelně reálné simulátory s věrnou replikou kokpitu a plně funkčními přístroji. Reálná města, přírodní skvosty nebo vzdušné souboje, stačí si jen vybrat.

Vyzkoušejte reálný letecký simulátor

Chtěli byste si vyzkoušet pilotovat velké dopravní letadlo nebo třeba stíhačku? Skutečné letadlo nebo stíhačku pilotovat sice nemůžete, ale naše simulátory jsou v simulaci naprosto dokonalé a splní vám sen o létání.

Veškeré kokpity jsou přesnými replikami s plně funkčními tlačítky a přístroji

Zapomeňte na klasické simulátory, které znáte z počítačů, tohle je úplně něco jiného. Kdybyste nevěděli, že sedíte v simulátoru, jen těžko byste poznali, že nesedíte ve skutečném letadle. Veškeré kokpity jsou přesnými replikami s plně funkčními tlačítky a přístroji.

Především u dopravních letadel, je zpracování krajiny a měst do nejmenších detailů. Skutečně se můžete proletět na reálným New Yorkem, Prahou, Paříží a dalších stovek měst. Na dálnici uvidíte projíždět auta, prohlédnete si nejznámější památky atd. Let na simulátoru se jen tak nezapomíná.

Na trenažerech probíhá výcvik pilotů z povolání

Na leteckých trenažerech, lze nastavit různé počasí a poruchy, které se naučíte zvládnout s chladnou hlavou. Co dělat, když nefunguje jeden motor, jak se zachovat v bouřce, nebo dokonce při požáru v kabině. Ano, i požár v kabině lze na trenažeru v Praze simulovat. Není tedy divu, že se naše trenažery používají k tréninku a výcviku pilotů z povolání.

Většina simulátorů je nepohyblivých, nicméně dokonalé zpracování umí doslova obelstít mozek, budete si myslet, že se letadlo s vámi naklání, je to něco jako virtuální realita. Jediné, co většina simulátorů neumí, je simulace turbolence a přetížení. To však neplatí pro pohyblivý trenažer letadla v Praze, který je umístěn na hydraulické plošině, která umí simulovat působení vše sil, jak při startu a přistání, tak samozřejmě během letu, včetně turbolence.

Návykové vzájemné souboje na dvou simulátorech

Simulátory stíhaček se více zaměřují na akci. Kokpity jsou opět zpracované do posledních detailů, ale krajina je anonymní, známá města tady nehledejte. U bojových stíhaček se nejdříve naučíte létat včetně základní akrobacie a až pak si vyzkoušíte vzdušné souboje a různé mise. Vrcholem je možnost vzájemného souboje na dvou simulátorech.

Jaký letecký simulátor vybrat?

Záleží, co od simulátoru očekáváte nebo komu ho chcete darovat. Pro děti od 10 let jsou vhodnější překvapivě simulátory dopravních letadel s asistencí pilotů, kteří sedí na druhé sedačce a plní tak roli druhého pilota. To u simulátorů stíhaček a bojových letounů možné není a proto doporučujeme stíhačky od 15 let.   

Kde si mohu letecký simulátor vyzkoušet?

Simulátor Boeingu nabízíme v Praze, v Brně a v Hustopečích. Nejpropracovanější replika kokpitu je v Praze s 10 místy k sezení na palubě, jedná se o jeden z největších a nejreálnějších simulátorů na světě. Na tomto trenažeru je možné dokonce simulovat požár v kabině (kouř bez plamenů). Kromě tréninku pilotů z povolání, se také využívá k unikátnímu programu ZBAVME SE STRACHU Z LÉTÁNÍ.

Druhý nejlépe zpracovaný trenažer dopravního letadla v ČR, najdete v Brně. Tento simulátor stejně jako v Hustopečích, postavil pilot z povolání, aby mohl trénovat a zdokonalovat své umění. V Hustopečích je jeden z prvních simulátorů Boeingu a je to oproti novějším simulátorům trochu znát, nicméně se pořád jedná o velký zážitek.

Simulátorové centrum v Brně nabízí ještě dvě stíhačky. Novější simulátor stíhačky Hornet s dokonale zpracovaným kokpitem a vysouvací kabinou! Pokud byste si chtěli vyzkoušet raději stíhačku z 2. světové války, máme pro vás famózní simulátor Spitfiru a Messerschmittu, které najdete opět v Brně a navíc můžete zažít vzájemný souboj.

Mezi letecké simulátory řadíme i Větrný tunel v Praze, který simuluje stav beztíže, je to sice trochu z jiného soudku, ale do této kategorie také patří.

Nevíte si rady s výběrem dárku?

Zavolejte nám a my vám poradíme vhodné alternativy. Nebo věnujte univerzální poukaz.