Let balonem

Let balonem vám nabídne neotřelé pohledy na českou krajinu z ptačí perspektivy. Vzneste se vysoko do oblak a nechte se volně unášet větrem v horkovzdušném balónu. Lety balónem si můžete užít na více než 30 místech po celé České republice. Zakoupit si můžete letenku do hromadného letu nebo si užít soukromý let jen s vašimi blízkými.

Let horkovzdušným balonem

Let balonem jako skvělý zážitkový dárek. Zažijte atmosféru dávných času, proletíte se nad krajinou a vychutnáte si ničím nerušení jedinečné výhledy. Nezáleží na tom, jakým směrem poletíte, nebo jak daleko vás vítr zanese! Věřte, že z ptačí perspektivy se vám bude jakýkoliv pohled na naši zemi zdát jedinečný.

Jak létání v balónu začalo?

Za počátek balónového létání se považuje 5. červen roku 1783, kdy vznesl první horkovzdušný balon bratří Montgolfierů, nicméně lidská posádka v koši nebyla. Tehdejšími pasažéry prvního letu balónem byli ovce, kachna a kohout. Úspěšným návratem se prokázalo, že v atmosféře nejsou jedovaté plyny a otevřel se tak prostor pro lidské posádky.

První lidskou posádkou byli Jean-François Pilatre de Rozier a François Laurent d'Arlandes, kteří se vznesli 21. listopadu 1783 a odstartovali tak éru vzduchoplavby. 

Víte jak se horkovzdušný balón ovládá?

Možná to bude znít jako jednoduchá záležitost, ale již plánování letu je velká věda. Než se horkovzdušný balón vznese do vzduchu, musí pilot pečlivě prověřit povětrnostní podmínky, zmapovat terén atd. Jakmile se balón vznese do vzduchu, může pilot pouze korigovat výšku pouštěním velkého hořáku. Směr letu je zcela závislý na směru větru. Pak nastává zřejmě nejtěžší čas letu a to samotné přistání. Nejdříve musí pilot najít bezpečné místo a pak se postarat o co nejhladší přistání. 

Oblíbené lokality

Jsou místa, která jsou oblíbenější, ale to neznamená, že jiné lokality nejsou atraktivní. Osobně si myslím, že je celkem jedno kde letíte, pohled z ptačí perspektivy je zkrátka dokonalý zážitek, ať už letíte kdekoliv. Každá lokalita má to svoje top, tak například pohled na Ostravu z balónu má něco do sebe a proto je to velmi žádaná lokalita. Jen kousek od Ostravy nabízíme let balónem v Beskydech, k tomu není asi co dodávat. Zase o kousek dál je velmi oblíbený let balónem nad Brnem a nemůžeme opomenout Pálavu. V Praze sice letět nemůžete, ale let nad Karlštejnem nebo Konopištěm je velkým zážitkem. Nejoblíbenější lokalitou je jednoznačně Český Krumlov, pohled na historickou část města je nezapomenutelným zážitkem. V neposlední řadě je tu ráj na zemi, neboli let balónem nad Českým rájem.

Tipy letenek

Nabízíme letenky na hromadné lety, majitel si může vybírat z předem vypsaných termínů. Na výběr je cca 30 lokalit. Létáme v malých koších, aby byl zážitek z letu co nejintenzivnější. Můžete také zvolit privátní let s lokalitou a termínem na přání, nebo dokonce let speciálním pivním balónem.

Tak hezký let :-).

Nevíte si rady s výběrem dárku?

Zavolejte nám a my vám poradíme vhodné alternativy. Nebo věnujte univerzální poukaz.