Testovali jsme závodní buggy👌

14. 6. 2020 08:43

Totální masakr, tak by se dalo zhodnotit testování buggy v Přibicích u Brna, je malá, ale neskutečně divoká😮

Testovali jsme závodní buggy👌

Až jednou usednete do kokpitu závodní buggy a ujedete první metry, jistě si vzpomenete na tento článek. Myslím, že budete zažívat stejné pocity jako já při první sešlápnutí plynového pedálu na podlahu.

Když jsme přicházel na místo a viděl závodní buggy, nečekal jsem tak obrovský výkon. Při usazování do kokpitu jsem začínal být trochu nervózní, zvlášť když kousek ode mně projela druhá buggy, tohle pojede asi hodně rychle. Startujeme motor, dostávám poslední instrukce a jedeme. 

Řev a prach

Opatrně šlapu na plynový pedál a seznamuji se skutečným závodním autokrosovým speciálem. Trochu se otrkám a již v prvním kole sešlápnu v mírné zatáčce plyn až na podlahu, výkon je podstatně větší než jsem si představoval, mohutný zátah zadní nápravy a hned dostávám hodiny. První kolo se raději seznamuji a zkouším co si vlastně můžu dovolit.

V druhém kole se dostavám do tempa, pevně držím volant a jedu na rovince na plný plyn. Blíží se zatáčka, brzda, plyn, krásně si vychutnávám jízdu smykem, tohle musí bavit každého motoristického nadšence. Stále cítím respekt a velkýýýýýý adrenalin, ale třetí kolo si zase dovolím trochu víc a když už si začínám na tuhle krásku zvykat, je konec. Ach jo, 3 kola je prostě málo, nechce se mi buggy vracet, ale na svou jízdu již dychtivě a trochu s nervozitou čeká další šťastný držitel poukazu.

Na místě ještě nějakou dobu zůstávám a pozoruji ostatní, jak se s buggy perou, je to opravdu bestie, která nedá nic zadarmo, ale jízda stojí za to. Odcházím a v uších stále slyším ten úžasný vysoký tón závodní buggy. Tohle rozhodně znovu vyzkouším a s takovým pocitem, bude odcházet většina z vás.

Kde se jezdí?

V nabídce jsou celkem 4 lokality, Naše testování probíhalo na autokrosovém okruhu v Přibicích u Brna. Tento okruh je trochu jiný než ostatní, je zde méně šotoliny a tak je to na tomto okruhu trochu náročnější. Další možností je autokrosový okruh v Přerově, kde se jezdí i mezinárodní závody.  Jezdí se také v Čechách a to konkrétně na známé Sedlčanské kotlině a na autokrosovém okruhu v Dolním Bousově. Délky tratí jsou víceméně stejné, cca 1 kilometr. Doporučujeme alespoň 5 kol, na první seznámení je to tak akorát. 

Závěrem mohu jízdu v závodní buggy vřele doporučit, je to vhodnější pro zkušenější řidiče, ale během testování vyjela na trať i mladá holčina, i přes pomalou a opatrnou jízdu, si to užila, kdo může říct, že řídil závodní autokrosový speciál....

 

Pošlete tip svým blízkým Sdílejte tip na dokonalý zážitek!