Ferrata Havranka Český Krumlov

24. 9. 2021 11:24 Ferraty

Vyzkoušeli jsme ferratu Havranku v Českém Krumlově! První zajištěná cesta přímo v Českém Krumlově vede nad řekou k Havraní skále. Podívejte se na náš popis cesty a video.

Ferrata Havranka Český Krumlov


Den D konečně nastal a mohli jsme se vydat na první českokrumlovskou ferratu. Provozovatelem zajištěné cesty je spolek Českokrumlovské ferraty z.s. Nástupní místo najdete naproti pivovaru na pravém břehu Vltavy. Parkovat můžete na parkovišti pod poštou, prvních 40 minut zdarma, každá další započatá hodina 40 Kč.

110 metů dlouhá zajištěná cesta je označena obtížností C. Na začátku je krátký jednoduchý traverz B/C těsně nad řekou, velice zajímavý pohled pro vodáky🤔

Cesta za traverzem stoupá k nejtěžšímu místu ferraty. Za krátkým traverzem se oddělí takzvaně zrno od plev 😃. Krátký pohled na řeku a jde se na to💪

A je to tady, klíčové místo, krátký převislý úsek o obtížnosti C, ale pozor pro menší postavy může být tento úsek velice náročný. Pokud se na ferratě nachází převislý úsek, je většinou cesta hodnocena minimálně obtížností C/D, ale zde se jedná o velmi krátkou ferratu a vyšší hodnocení by mohlo zájemce odradit. Navíc se převis nachází na místě, odkud se snadno a bezpečně můžete vrátit zpět.

Jakmile překonáte nejtěžší část, čeká vás pohodová cesta k lanovému mostu. Vychutnat su můžete krásné výhledy na Krumlov, bezpečných míst k pozesení je tu dost.

Máte strach z výšek, tak se připravte na pořádnou výzvu. Poslední překážkou ke zdolání této ferraty je lanový most! Sice to není nijak vysoko, ale most je na české poměry celkem dlouhý a hodně se hýbe. Pokud si netroufnete, můžete použít únikovou cestu. 

Za lanovým mostem následuje krátký úsek B/C a už stojíte na vrcholu skály s krásnými výhledy na Český Krumlov. Z tohoto místa můžete také pozorovat ostatní lezce na lanovém mostě.

Cesta dolů vede po vyšlapané cestě. Zajištěnou cestu zvládnete zhruba za 30 minut. Cesta zpět je otázkou cca 10 minut. Pokud nemáte potřebné vybavéní nebo je to vaše první ferrata, doporučujeme využít místní průvodkyni, která vám vysvětlí základní pravidla pohybu po ferratách a zajistí kompletní vybavení pro zdolání ferraty. 

 

Pošlete tip svým blízkým Sdílejte tip na dokonalý zážitek!