Zažijte stav beztíže

5. 10. 2020 19:41

Chtěli byste zažít stav beztíže? Představte si, že se vznášíte, doslova plavete ve vzduchu a tento stav můžete s námi opravdu vyzkoušet😮

Zažijte stav beztíže

 

Stav beztíže

To, co bylo dříve pouze doménou astronautů, si nyní můžete vyzkoušet i vy! Unikátní stavba letové komory, kde proudí vítr o rychlosti cca 200 km/h, dokonale simuluje stav beztíže. I když dokonalý stav beztíže je de facto nerealizovatelný, lze se mu pouze přiblížit a používání tohoto termínu je často zavádějící. Jen se tak vznášíte nebo létáte nahoru a dolů. Ten pocit, kdy vaše tělo ztratí přirozenou zemskou přitažlivost, je zkrátka nezapomenutelný. 

Co je to stav beztíže?

Laicky řečeno, stav beztíže je ztráta zemské přitažlivosti. Člověk se ocitá ve stavu beztíže při každodenním pohybu. Stav beztíže a kouzlo zemské přitažlivosti tak zažíváte při každém výskoku nebo pádu. A děti si jej s neobyčejnou radostí vychutnávají při, dnes tak populárním, skákání na trampolíně. Věděli jste, že při skoku na trampolíně do výše 1 metrů, můžete strávit ve stavu snížené tíže dobu 0,9 sekundy?

Odborně se jedná o stav, během kterého na předmět nebo organizmus nepůsobí tíha. Takový stav zažívají dlouhodobě kosmonauti a to sebou nese velká rizika, trvá několik dní, než si tělo zvykne na nové podmínky. Z dlouhodobého hlediska, ochabuje také svalstvo, to se astronauté snaží různým cvičením udržovat v kondici. To je také důvod, proč po přistání astronauté špatně chodí, dá se říct, že se sotva drží na nohou. To se ovšem netýká krátkodobého vystavení stavu beztíže.

Kde zažít stavbeztíže?

Tandemový seskok

Stav beztíže na cca 1 minutu, zažijete při tandemovém seskoku a to od výskoku z letadla, do fáze letu na padáku. Podobné to je u Bungee jumpingu, od seskoku do napnutí lana.

Krátké stavy beztíže můžete zažít i při dalších aktivitách například také během akrobatického letu, kde působí obrovské přetížení při akrobatických prvcích. Nicméně nejlepším simulátorem stavu beztíže zůstává větrný tunel v Praze, zkuste to a poznejte na vlastní kůži, jaké to je. Díky unikátní komoře, kde proudí vzduch o rychlosti až 270 km/h, nepůsobí na tělo zemská přitažlivost, samozřejmě pouze během provozu obřího větráku. Podívejte se na nabídku všech zážitků, kde lze zážít stav beztíže.

Akrobatický let

Stav beztíže zdarma..

Výše uvedené zážitky, kde tento stav zažijete, jsou samozřejmě placené, ale zemskou přitažlivost, lze obelstít i jinak, například při jednoduchém výskoku a nejlépe při skákání na trampolíně, zažíváte malé chvilky stavu beztíže. Tak co, půjdete si to vyzkoušet?

Pošlete tip svým blízkým Sdílejte tip na dokonalý zážitek!